Millenáris
A Millenáris legfőbb célja az, hogy színvonalas kulturális programoknak nyújtson teret, mely programoknak szórakozási és oktatási feladata is lehet. A látogatók egy olyan tágas és szépen rendezett környezetben élvezhetik a programokat, amely megfelel a legmodernebb építészeti és technológiai elvárásoknak is. Akulturális park területén egykoron a Ganz Villamossági Művek üzemelt, melynek nagy részben megtartott épületei 2000-től lettek, eredeti formájukat némileg megőrizve, felújítva és váltottak tevékenységet. 2002-ben műemléki gyárcsarnok megújítása és a park kialakítása Európa Nostra-díjat zsebelhetett be.
A Millenáris hatalmas többfunkciós tere egyszerre több igényt is képes kielégíteni az üzleti, szakmai találkozók mellet szépen megfér a szabadidős közösségi tér és a játéktér. A kulturális programokhozrendszeresen kapcsolódnak különféle időszerű kiállítások, melyek interaktív és egyben játékos módon szolgáltatnak oktatási lehetőségeket, ezért az iskolák részére is különösen vonzó a Millenáris.
A Millenáris helyszínei
Akár a Fény utca, akár a Kis Rókus utca vagy a Marcibányi tér felől közelítjük meg a parkot fantasztikus látványban, lehet részünk, hiszen a büdös aszfaltrengetegből egy gyönyörűen rendezett zöld pázsitos környezetbe csöppenhetünk. Itt lehetőség nyílik mindenféle szabadidős tevékenységre, szabadtéri programok élvezésére, kalandozásra a Zöld Péter Játszótéren vagy akár csak a fűben a heverészgetésre. Ha a közelben dolgozik, egy laza ebédidős pikniket is eltölthet itt, és a napja máris vidámabban folytatódik, már ha nem felejt el visszamenni az irodába. A hatalmas park városi levegőjét a 3000 m²-en elterülő mesterséges és látványos tavak teszik frissebbé, élvezhetőbbé, a tavon egy Zenepavilon is szolgálja a kikapcsolódást. A színes Zöld Péter Játszótér egy mesés világba repíti el a fantáziánkat, a gyönyörűen megmunkált, kézzel faragott és festett fajátékait neves szobrászok készítették és iparművészek tervezték.
A mai Teátrum, E épület, az egykori gyár szerelőcsarnokából lett átalakítva, méghozzá úgy, hogy az eredeti külsejéből is megőrizhetett bizonyos részleteket, ilyenformán érdekesen kapcsolódnak össze a régi és a modern stílusok. A hatalmas épületben található egy közel 900 m²-es Stúdió is, amely a legmodernebb hangtechnikai és világítási eszközökkel, valamint ötkamerás digitális rögzítési rendszerrel lett felszerelve. A Stúdió színházi előadásoknak, koncerteknek, filmszemléknek, konferenciáknak is biztosít színteret.
Az épület második szintjén egy Hajó-terem elnevezésű rendezvényterem is megfelelő színtere lehet különféle kisebb rendezvényeknek, előadásoknak, fogadásoknak.
A Teátrum épületéhez kívülről kapcsolódik egy nagy félkörívű szabadtéri színpad is.
A Fogadónak elkeresztelt épületben hajdan a gépjavító és galvanizáló üzem működött és az ipari stílusát még a mai napi is őrzi. Hatalmas belmagasságának köszönhetően három szintet tudtak benne kialakítani, így sokféle programnak tud akár egy időben is teret biztosítani. Koncertek, gyerekprogramok, kiállítások, színielőadások otthona. A Fogadó volt a legelső kultúrának átadott épület 2001. februárjában.
Az épületben található az első szinten a Csiga Galéria és a második szinten a Padlás előadóhelysége.
Ez az épület a nagy népszerűségnek örvendő Jövő Háza, ma már Jövő Iskolájának helyszíne, de azon túl még kiállításoknak és más rendezvényeknek is szokott teret biztosítani. Érdekes tudnivaló az épületről, hogy eredetileg 1911-ben a két szerelőcsarnoknak épült gyárépületet a Millenáris kiépítése során kicsit megbontották, és egy modernstílusú új épülettel összekötötték, így az együttes egy igen monumentális látvány nyújt. Egyébként az 1911-12-ben épült nagyszerelde ipari műemlékké lett nyilvánítva.
Az épületegyüttes legöregebb épületében az 1900-as évek legelején épült Kiscsarnokban található aCsodák Palotája, amely izgalmas interaktív kiállításával várja a kicsiket és a nagyokat egyaránt. Az építkezés során bontani kellett belőle, mert igen leromlott állapotban volt, és kapott egy hatalmas üvegfalat, amely nagyban meghatározza az arculatát.
A Kiscsarnok része a D előadóterem, amely előadások, konferenciák vagy sajtótájékoztatók helyszíne lehet.
A Pixel Galéria építőit a New York-i Guggenheim Múzeum ihlethette a spirális elrendezése végett, ez az épület a fogadótere és egyben összekötője a Kiscsarnoknak és a Nagycsarnoknak. Azonban nemcsak összekötőként funkcionál, hanem a remek kialakítású terei kiállításoknak is helyet biztosítanak.
Belépőjegyek ára a Csodák Palotája kiállításra
Felnőttjegy: 1350 Ft
Családi jegy: 3800 Ft
Csoportos felnőttjegy: 1250 Ft
Gyermek- és ifjúsági jegy: 1100 Ft
Iskolai csoportos jegy: 880 Ft
65 év alatti nyugdíjas: 1100 Ft
http://budapest.varosom.hu/portal/latnivalo/246754/Millenaris
|