A bástya udvarának közepén Szent István király, míg a bástya lábainál a Ferenc József által ajándékozott Hunyadi János-szobor és a kolozsvári Szent György-szobor másolata található. A bástya alatt megtalálták a XV. századi Szent Mihály kápolna és a középkori várfalak maradványait, melyek meg is tekinthetők.
Március 15-október 15. között reggel 9-től este 11 óráig belépő ellenében, más időpontban szabadon látogatható. (A Szt. István szobortól jobbra álló bástyatorony alatt fizetős toilette található.)
A Halászbástyáról élvezhető panoráma
A látogató majdnem 200 fokos panorámát élvezhet innen.
Baloldalt (Észak felé) a Budai-hegyek csúcsai látszanak, a legközelebbi a lankáival a Dunára lefutó Hármashatár-hegy. A hegyek alatti Duna-szakaszon a Margit-híd megtört vonala, és mögötte a Margit-sziget zöldje látszik. A sziget a főváros második legnagyobb parkja, sport létesítményekkel, uszodával, termál- és gyógyfürdővel, szabadtéri színpaddal és számos műemlékkel.
Szemben, a túlsó parton az Országház Duna-parti nagy épülete dominál, mellette északról a nagy fehér épület ma a képviselők irodáinak ad helyet. A szocializmus idején ez volt a budapesti "Fehér Ház", a Magyar Szocialista Munkáspárt központi székháza. A Széchenyi rakpart szép épületei után, a Lánchídnál a Roosevelt tér épületei, délebbre a szállodák tűnnek fel.
A közeli épületek tetői felett ide látszik kissé távolabbról a Bazilika kupolája, a Hősök terén álló obeliszk teteje, a Városliget zöld foltja, a Puskás Ferenc Stadion reflektor oszlopai, sőt még messzebbről a horizontot lezáró Gödöllői-dombvidék hullámos gerince is.
Délre a kilátást a város legszebb és legöregebb hídja, a Lánchíd zárja, mögötte csak körvonalaiban láthatók a többi hidak és a város déli része. Közvetlenül alattunk, a budai oldalon a Víziváros épületei, templomai láthatók, közülük is messze kiemelkednek a Szilágyi Dezső téri református templom tűhegyes tornya és a Batthyány téri Szent Anna templom 36 méter magas tornyai.